Żaluzje pionowe

Pionowe żaluzje są nam dobrze znane przede wszystkim dlatego, że mamy z nimi do czynienia w biurach, szkołach, bankach oraz innych instytucjach. Klienci indywidualni wcale jednak od nich nie stronią i często uważają je za ciekawą alternatywę nie tylko dla firan oraz zasłon, ale również żaluzji poziomych. Nie powinno więc zaskakiwać nas to, że już od pewnego czasu można spotkać je jako ciekawy element dekoracyjny okna pojawiający się w wielu domach. Żaluzje takie umożliwiają całkowite zaciemnienie pomieszczenia, a ponieważ użytkownik sam może zmieniać kąt nachylenia lamel, istnieje możliwość regulowania natężenia światła pochodzącego z zewnątrz.

Producenci żaluzji pionowych są też w stanie zaproponować swoim użytkownikom ciekawy wybór kolorów, co również wpływa nie tylko na popularność, ale i na funkcjonalność tego typu rozwiązania. Oczywiście, przed zakupem nie zaszkodzi, jeśli upewnimy się, czy materiał stosowany do produkcji żaluzji posiada wymagane atesty higieniczne, szczególnie mile widziane są zaś te, które dodatkowo mogą się pochwalić atestami niepalności. Pasy żaluzji pionowych najczęściej mają szerokość 127 milimetrów, tu jednak decydujące znaczenie mają potrzeby klienta, a producenci bez trudu są w stanie dostosować do nich polecane przez siebie rozwiązania.

​Żaluzje plisowane

Kolejnym rozwiązaniem, na które należy zwrócić uwagę dokonując wyboru są żaluzje plisowane nie bez przyczyny uważane za jedną z najciekawszych propozycji aktualnie dostępnych na rynku. Charakteryzuje je bardzo elegancki wygląd, na uwagę zasługuje jednak i to, że mogą skutecznie chronić pomieszczenie nie tylko przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale i przed zbyt wysoką temperaturą. Również w tym przypadku mamy do czynienia z rozwiązaniami, które możemy uznać za innowacyjne, pasy są bowiem pokryte specjalną powłoką, dzięki której nie ma mowy o przepuszczaniu do mieszkania ciepła.

Montaż żaluzji

Na uwagę zasługuje i to, że są w stanie zachwycać nas niemal dowolnymi kształtami odpowiadającymi upodobaniom stylistycznym nabywców. Ciekawym produktem są w tym kontekście plisy przygotowane specjalnie z myślą o oknach dachowych, które idealnie przylegają do nich. Co do zasady, plisami steruje się ręcznie wykorzystując w tym celu specjalny uchwyt, sznurek albo łańcuszek. Modne jest jednak także sterowanie automatyczne i to nie tylko z wykorzystaniem pilota, ale również przełącznika klawiszowego. Po raz kolejny mamy do czynienia z rozwiązaniem, które zwraca uwagę na siebie również dlatego, że posiada bogatą ofertę tkanin.

Żaluzje drewniane

O innowacyjności mówi się też w kontekście poziomych żaluzji drewnianych zwracających na siebie uwagę już choćby dlatego, że są wyjątkowo eleganckie. Wnętrza, w których są wykorzystywane, często są postrzegane jako ekskluzywne, a wielość odcieni lameli sprawia, że nie mówimy wcale o propozycji, która trafi do przekonania jedynie zwolennikom wnętrz utrzymanych w stylu retro.

Moskitiery ramkowe

Moskitiery ramkowe składać się będą z aluminiowej ramy oraz naciągniętej siatki antyinsektowej. To oczywiście doskonałe rozwiązanie, które może być zastosowane w mieszkaniach oraz innych obiektach, które mają charakter obiektów użyteczności publicznej. Można je stosować wygodnie w ośrodkach wczasowych.

Moskitiera

Moskitiery, które montowane będą do okien są przesuwane za pomocą wygodnych haczyków, co sprawia, że ich montaż będzie łatwy. W moskitierach drzwiowych zastosowane będą systemy zawiasów sprężynowych i magnesów co pozwala na to, by stosować nieograniczoną ilość otwierania i wszystko będzie przebiegało bez problemów. Zamykanie i otwieranie będzie dobrze przebiegało.

Moskitiery rolowane

Moskitiery rolowane to bardzo dobre rozwiązaniem, które sprawia, że można się szybko pozbyć insektów z domu. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, które dodatkowo bardzo ładnie wygląda. Obudowa oraz prowadnice moskitiery będą wykonywane z aluminium. Siatka jest wzmocniona przez włókno szklane, które składać się będzie na praktyczny i ładny produkt. System moskitier rolowanych ma specjalne szczotki, które znajdują się w kasecie oraz prowadnicach a także na listwie dolnej. W okresie, gdy nie występują insekty można siatkę jednym ruchem ręki zwinąć. Występuje wtedy dobra ochrona kasety przed czynnikami atmosferycznymi. Komfortowa w użyciu oraz elegancka moskitiera rolowana będzie z odpowiednim naciągiem sprężynowym. Do wszystkich typów okien i drzwi stosować można jeden rodzaj kasetki z różną ilością siatki w zależności od potrzeb.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać