Niszczenie dokumentów to bardzo poważne przedsięwzięcie, za które bierzesz pełną odpowiedzialność. W związku z tym powinieneś się dowiedzieć, jak zrobić to zgodnie z przepisami oraz po jakim konkretnie okresie przechowywania/archiwizacji możesz zniszczyć poszczególne dokumenty. Wszelkie zaniedbania niosą za sobą ryzyko poniesienia bardzo surowych konsekwencji, dlatego też czym prędzej znajdź fachowców, którzy zajmą się tym za Ciebie.

Niszczenie dokumentów - co powinieneś wiedzieć na samym początku?

Niszczenie dokumentacji powinno się odbywać w zgodzie z kilkoma podstawowymi zasadami. Pamiętaj przede wszystkim o:

  • systemie bezpiecznych pojemników - dzięki niemu możesz zadbać nie tylko o skuteczne zabezpieczenie wrażliwej dokumentacji, ale też o jej prawidłowe zniszczenie, gdy przyjdzie na to odpowiednia pora. System bezpiecznych pojemników pomoże Ci przechować, przetransportować oraz zutylizować dokumentację,
  • niszczeniu dokumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz normami (zwłaszcza ISO 21964).

Znajdź profesjonalistów, którzy zajmują się tym na co dzień i będziesz mieć pewność, iż niszczenie akt przebiegnie bez żadnych przykrych niespodzianek. Na samym końcu współpracy powinieneś zadbać o odebranie niezbędnego certyfikatu.

Niszczenie akt - czego absolutnie nie powinieneś lekceważyć? Przydatne informacje

Utylizacja dokumentów to niezwykle ważny proces zwłaszcza w rozbudowanych oraz bardzo dużych przedsiębiorstwach. Nie da się ukryć, że w ciągu roku właściciele takich przedsiębiorstw mają styczność z wieloma różnymi dokumentami, które trzeba później umiejętnie zniszczyć. Jak to zrobić? Kluczową kwestią jest niszczenie dokumentów w specjalnie wyznaczonym do tego strzeżonym obiekcie. Nad całością procesu powinien czuwać wykwalifikowany i doświadczony personel, a pod koniec utylizacji otrzymasz automatycznie wygenerowany certyfikat. Fachowe niszczenie dokumentacji to dla Ciebie gwarancja spokoju oraz bezpieczeństwa, ponieważ tym samym troszczysz się o to, aby ważne dane nie wyciekły na zewnątrz. Takie usługi oferuje m.in. Rhenus Office Systems.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać