źródło: styl.fm

Twoja twarz brzmi znajomo to program rozrywkowy, który jest emitowany na antenie Polsatu nieprzerywanie od 2014 roku. Opiera się ona na hiszpańskim formacie. Program cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Mimo, że obecnie można śledzić już trzynastą edycję, oglądalność nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. 

Na czym polega program?

Program Twoja twarz brzmi znajomo to jedyny taki format na rynku. W każdej edycji osiem osób związanych z polskim show biznesem ma za zadanie jak najwierniej odwzorowywać wylosowane przez siebie postacie z rynku muzycznego. Uczestnicy muszą skupić się nad walorami wokalnymi, wizualnymi, a także ruchowymi. Efekt ich pracy oceniają jurorzy. Osobie, która w danym odcinku najlepiej sobie poradziła, każdy juror może przydzielić 10 punktów, a następnie kolejno 7,6,5,4,3,2 i 1. Następnie wszyscy uczestnicy maja prawo przyznać 5 punktów swojemu faworytowi (nie mogą głosować na siebie). Odcinek wygrywa osoba, która łącznie zgromadziła najwięcej punktów. Otrzymuje ona czek na 10 tysięcy złotych, który przekazuje na wybrany cel charytatywny. Do finały przechodzi czwórka uczestników, którzy przez wszystkie tygodnie zgromadzili łącznie najwięcej punktów. Każdy z nich sam wybiera postać, w którą chce się wcielić. Spośród nich wyłoniony jest ostateczny zwycięzca, który otrzymuje 100 tys. zł. na cele charytatywne. 

Trzynasta edycja

Jak wspomniano wcześniej, aktualnie Polsat emituje już trzynastą edycję tego unikatowego programu rozrywkowego. Przede wszystkim warto podkreślić, że w porównaniu do poprzednich edycji tym razem zaszła dość istotna zmiana w składzie jurorów. Nieprzerywanie oceniać uczestników będzie Małgorzata Walewska i Katarzyna Skrzynecka, towarzyszyć im będzie obecny od dziewiątej edycji Kacper Kuszewski. Jednak miejsce Pawła Królikowskiego, który był jurorem od początku istnienia show, zajmie Adam Strycharczuk. Jak wiadomo Paweł Królikowski zmarł po długiej i ciężkiej chorobie, dlatego zmiana ta jest bolesna fanów programu i całej produkcji. 

Uczestnikami najnowszej edycji są: Maurycy Popiel, Kamila Boruta, Gosia Andrzejewicz, Czadoman, Karol Dziuba, Filip Garłacz, Marta Gałuszewska oraz Natalia Avelon. Gwiazdy będą ze sobą rywalizować przez 9 tygodni, a najlepsza czwórka spotka się w wielkim finale. 

Zwycięzcy poszczególnych edycji programu 

Przez dwanaście poprzednich edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo przewinęło się wiele gwiazd. Zwycięzcy poszczególnych sezonów to kolejno: Katarzyna Skrzynecka, Marek Kaliszuk, Stefano Terrazzino, Bartłomiej Kasprzykowski, Aleksandra Szwed, Maria Tyszkiewicz, Kasia Popowska, Kacper Kuszewski, Filip Lato, Mateusz Ziółko, Kazimierz Mazur i Adam Strycharczuk. 

Wszyscy zwycięzcy stworzyli niepowtarzalne kreacje, które na długi czas pozostaną w pamięci widzów, jurorów i całej produkcji. Program wymaga od uczestników sporych umiejętności aktorskich i wokalnych, a także niezwykłej swobody scenicznej. Dlatego nie jest to zwyczajne show, które proponuje mało ambitną rozrywkę. 

https://styl.fm/tagi/twoja-twarz-brzmi-znajomo

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać