Kupuj taniej w sklepach internetowych i tradycyjnych – korzystaj z praktycznych trików, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Możliwości jest wiele – to m.in. kody rabatowe, promocje czy programy lojalnościowe.

Promocje – jak ich szukać?

Planujesz zakupy nowego telefonu lub laptopa? W takiej sytuacji zwykle sprawdzamy cenę w różnych sklepach – nie robimy tego jednak na co dzień, robiąc zakupy spożywcze, kosmetyczne czy inne. Nikt nie będzie przekartkowywać wszystkich gazetek, by znaleźć interesujące promocje na banany, mięso indyka czy krem do rąk.

Na szczęście nie musimy tego robić, gdyż mamy do dyspozycji wygodne i nowoczesne narzędzia – jak m.in. aplikacje mobilne, newsletter prezentujący aktualne promocje, internetowe porównywarki cen czy kody rabatowe. Zobacz, na czym polega smart shopping.

E-gazetki – najlepsze promocje

Nowoczesne technologie dają wiele możliwości – można korzystać z e-gazetek lub praktycznych i bardzo pomocnych na zakupach aplikacji na telefon. Instalując jedną ze specjalnych aplikacji mobilnych – jak m.in. Goodie – zyskujesz wszystkie gazetki promocyjne w jednym miejscu. Oszczędzasz w ten sposób czas i pieniądze, zyskujesz komfort i wyrabiasz dobre nawyki zakupowe. Dzięki aplikacji można na bieżąco przeglądać aktualne gazetki, promocje i kupony.

Kody rabatowe

Wiele sklepów daje też możliwość korzystania z bonów lub kodów rabatowych, które mogą obniżyć cenę danego produktu lub zakupów czy usługi. Wybrane z nich oferują kody na zachętę do pierwszych zakupów lub jako upominek dla stałych klientów. Można je znaleźć na różnych stronach internetowych lub aplikacjach mobilnych – warto na bieżąco śledzić promocje w swoich ulubionych sklepach.

Kod to zwykle ciąg liter i cyfr – trzeba go wpisać w odpowiednie miejsce w e-sklepie, aby obniżyć wartość zakupów. Często są one aktywowane w konkretnych przypadkach – na przykład za zakupy powyżej 200 zł. System automatycznie przeliczy kwotę i naliczy rabat. Wystarczy przejść do finalizacji zamówienia i dokonać płatności.

Dostępne są zarówno apki agregujące dane z różnych sklepów – jak Goodie czy aplikacje konkretnych marek – marketów, sklepów odzieżowych lub obuwniczych, a także restauracji. Często można w ten sposób trafić na dodatkowe promocje, niedostępne są w sklepach stacjonarnych.

Porównywarki cen i inne sposoby na promocje i tanie zakupy

Szukając konkretnego produktu, można polować na promocje, ale warto też korzystać z porównywarek cen. To szybki i prosty sposób, aby znaleźć interesujący nas produkt w najniższej cenie. Wiele narzędzi dodatkowo wyświetla także sposób i koszt dostawy. Nie są to jednak wszystkie możliwości, które pozwalają nam kupować taniej.

Zapisz się także do newslettera lub polub profil marki czy sklepu na Facebooku lub Instagramie – w ten sposób można otrzymać informacje na temat aktualnych okazji i obniżek. Niektóre promocje są dostępne jedynie dla stałych i lojalnych klientów. W ramach podziękowania można też otrzymać kod rabatowy na kolejne zakupy.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać