​Wybór odpowiedniego serwera do prowadzenia strony/sklepu nie jest sprawą łatwą. Do wyboru są serwery VPS ale także te dedykowane, które są w stanie także zaoferować użytkownikom ogrom możliwości. Dzisiaj warto przyjrzeć się temu co tak naprawdę jest serwer VPS i kiedy wybór tej alternatywy będzie znacznie korzystniejszym rozwiązaniem.

  1. O serwerze VPS ogólnie
  2. Najczęściej zadawane pytania: dla kogo dedykowany jest serwer VPS, a dla kogo serwer dedykowany?
  3. Na co należy zwrócić uwagę wybierając serwer wirtualny?

O serwerze VPS ogólnie

Virtual Private Server, czyli Wirtualny Serwer Prywatny - w skrócie VPS zapewnia odmienne opcje od serwera dedykowanego. VPS jest w stanie zapewnić więcej zasobów niż byłoby to w przypadku serwera współdzielonego. Jest ich jednak nieco mniej niż w przypadku dedykowanego serwera. Wydawać się to może nieco skomplikowane ale tak nie jest. Tym bardziej, że hosting VPS zapewnia szereg ciekawych możliwości jakie można dopasować do indywidualnych potrzeb danej firmy. Należy bowiem wiedzieć, że ta nowoczesna propozycja sprawdza się w przypadku wybranych usług. Kto na pewno powinien połączyć się z serwerem VPS? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać m.in. na stronie cyberfolks.pl.

Najczęściej zadawane pytania: dla kogo dedykowany jest serwer VPS, a dla kogo serwer dedykowany?

Na tego typu rozwiązanie powinny zdecydować się osoby, które prowadzą m.in. sklep internetowy odwiedzany każdego dnia przez kilka tysięcy unikalnych użytkowników dziennie. Tak samo jest w przypadku tego jeżeli ktoś posiada tak samo chętnie odwiedzaną stronę internetową. Z takiej alternatywy powinny również skorzystać osoby, które planują założyć serwis dedykowany różnego rodzaju grom internetowym. Wybierając VPS można pozwolić sobie również na założenie serwisu dedykowanego poczcie. Ostatnia propozycja skierowana jest też dla osób planujących zdobyć wiedzę odnoszącą się do administracji serwera.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając serwer wirtualny?

Trzeba jednak wiedzieć, że nie tak łatwo wybrać serwer VPS. Na pewno trzeba zauważyć to, że pod uwagę należy wziąć swoje indywidualne potrzeby aby móc korzystać z maksymalnie funkcjonalnych serwerów VPS. Wśród najważniejszych czynników, jeżeli chodzi o dobry wybór serwera VPS, należy wziąć pod uwagę:

  • ilość IP oferowanych w pakiecie,
  • ilość pamięci RAM,
  • rodzaj dysku, jak również cała powierzchnia dyskowa,
  • dostępność oferowanych systemów operacyjnych,
  • cena panelu zarządzania - w niektórych opcjach dostępna jest darmowa dostępność.

Niektórzy zwracają również na dodatkowe usługi VPS jakie oferowane są użytkownikom. Istotnym faktem jest także możliwość wykorzystania indywidualnego panelu VPS. Tak aby żaden z użytkowników nie miał problemu chociażby z takimi sprawami jak założenie konta pocztowego, bazy danych czy też zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać