Jakie czynniki są istotne podczas rekrutacji do pracy jako opiekunka osób starszych? Czy istnieją konkretne umiejętności, które osoba aplikująca na opiekunkę musi bezwzględnie posiadać? Czy praca w zawodzie opiekunki osób starszych jest trudna? Kiedy stajemy przed wyborem wyjazdu za granicę jako opiekunka osób starszych, zastanawiamy się czy podołamy wszystkim zadaniom, czy dostaniemy tą pracę i będziemy umieli właściwie zajmować się osobami starszymi w Niemczech.

Z pewnością praca opiekunki nie należy do najlżejszych zawodów. Oprócz pracy fizycznej jaką trzeba wykonywać podczas prac porządkowych, gotowania dla seniorów i prac związanych z pielęgnacją osób starszych, opieka osób starszych wymaga również od nas dużej odpowiedzialności. Dlatego zanim dostaniemy tą pracę, wymagany jest pozytywny proces rekrutacyjny, podczas którego weryfikowane są nasze umiejętności na wielu płaszczyznach. Jakie kwalifikacje musi posiadać kobieta, ubiegająca się o stanowisko opiekunki osób starszych?

Podstawowa znajomość języka niemieckiego

Praca na stanowisku opiekunki w Niemczech to konieczność przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego. W serwisie udostępniamy kurs dla początkujących i średniozaawansowanych, dzięki któremu osoby aplikujące do pracy w Niemczech mogą w krótkim czasie zapoznać się z podstawami języka niemieckiego.

Wymagamy, aby osoba ubiegająca się o stanowisko opiekunki osób starszych posiadałam podstawową wiedzę z zakresu znajomości języka niemieckiego, w przypadku braku tych kwalifikacji, odsyłamy do kursów językowych zamieszczonych w serwisie ATERIMA MED. U nas wszyscy mają szansę na pracę w Niemczech, także te które opanowały umiejętności języka obcego zaledwie w stopniu komunikatywnym.

Czy doświadczenie i kwalifikacje zawodowe mają znaczenie?

W każdym zawodzie, również w pracy dla opiekunek w Niemczech, wyjątkowo ważne jest doświadczenie osoby aplikującej na to stanowisko. Jak już wspomnieliśmy, oprócz pracy fizycznej, wykonywana jest również praca umysłowa. Opiekunka osób starszych musi znać cały harmonogram dnia seniora, w odpowiednich godzinach podawać właściwe leki, wychodzić z seniorem bądź seniorką na spacery i spędzać większość swojego czasu w towarzystwie starszej osoby.

Praca opiekunki w Niemczech w głównej mierze polega na zapewnieniu bezpieczeństwa i wszystkich najważniejszych potrzeb seniorowi, a nie rzadko zdarza się że seniorzy wymagają nie tylko opieki polegającej na sprzątaniu, gotowaniu i podawaniu posiłków i leków, ale także na pomocy bądź wyręczaniu w podstawowych czynnościach, z którymi schorowani seniorzy mogą mieć problemy. Dlatego praca dla opiekunek w Niemczech kierowana jest w głównej mierze do osób posiadających doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

Im większe doświadczenie i kwalifikacje posiada opiekun osób starszych, tym więcej ofert pracy możemy mu zaprezentować, z możliwością samodzielnego wyboru tej najkorzystniejszej. Opieka w Niemczech dla wykwalifikowanych osób wiąże się również z otrzymaniem ofert pracy na wyjątkowo korzystnych warunkach finansowych.

Rekrutując osoby na stanowisko opiekuna do osób starszych, z jednej strony staramy się zapewnić najlepszą opiekę seniorom z Niemiec, z drugiej robimy wszystko aby zatrudnieni opiekunowie byli ze swojej pracy zadowoleni oraz posiadali wszystkie niezbędne świadczenia, w tym podstawowe ubezpieczenie i opiekę medyczną w pracy w Niemczech. Nawet jeżeli opieka w Niemczech nie jest najłatwiejszą pracą, to wspaniałe nowe doświadczenie dla każdej Polski i każdego Polaka (mężczyźni także aplikują na stanowisko opiekuna osób starszych), którzy poszukują dobrze płatnej pracy za granicą.

Wymogi względem każdego kandydata, ale także względem firmy ATERIMA MED, są wypełniane z należytą starannością, ze swojej strony zapewniamy o profesjonalnym podejściu i załatwieniu wszystkich formalności związanych z rozpoczęciem pracy w Niemczech. Pierwszym spotkaniem z kandydatem jest rozmowa kwalifikacyjna i to ona jest podstawą do dalszej rekrutacji oraz przygotowywania konkretnych osób do pracy na stanowisku opiekunka osób starszych w Niemczech.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać