Bezpieczeństwo i zdrowie najbliższych osób to najważniejszy priorytet w życiu każdego człowieka, zwłaszcza tego, który występuje w roli rodzica. W sytuacji, gdy dziecko nie wraca na czas do domu, a także nie odbiera telefonu, poczucie bezradności oraz poziomu stresu mogą sięgnąć zenitu. Dzieje się tak zwłaszcza w obliczu współczesnych doniesień medialnych, które mówią o licznych wypadkach czy przestępstwach. Skutecznym działaniem, przeciwdziałającym negatywnemu scenariuszowi jest namierzanie telefonu bliskiej osoby. Jak tego dokonać?

Namierzanie telefonu - skuteczna i anonimowa usługa

Zdaniem wielu osób namierzanie telefonu możliwe jest wyłącznie w przypadku jednostek bezpieczeństwa publicznego. Działanie to jest kojarzone raczej z wątkiem filmu szpiegowskiego niż z realną możliwością zadbania o czyjeś bezpieczeństwo. Usługa namierzania telefonu sprawdza się doskonale w przypadku posiadania dzieci, które bardzo często nie są świadome zagrożenia i mogą paść ofiarą przestępstwa.

Nie inaczej jest w przypadku osób dorosłych, zwłaszcza kobiet pracujących w późnych godzinach wieczornych, które są zmuszone wracać nocą do domu. Aby w pełni zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich np. dzieci czy żony, warto skorzystać z tego typu usługi, której niska cena idzie w parze z wysoką skutecznością działania.

Dzieci w wieku nastoletnim bardzo często reagują bardzo negatywnie na jakiekolwiek przejawy chęci sprawowania kontroli przez ich rodziców, dlatego warto dodać, że namierzanie telefonu może odbywać się bez ich wiedzy. Instalowana na telefonie dziecka aplikacja mobilna jest niewidoczna na ekranie, dlatego możliwe jest jednoczesne zachowanie spokoju zarówno ze strony opiekuna, jak i jego pociechy.

jak namierzyć telefon

Jak namierzyć telefon?

Większość sieci komórkowych udostępnia opcję namierzania telefonu, przy czym należy zauważyć, że wiąże się to najczęściej z wysokimi kosztami, natomiast kontrolowanie lokalizacji danego numeru musi odbywać się za przyzwoleniem jego użytkownika. Ponadto uruchomienie usługi w pakietach tych biur wiąże się z koniecznością płacenia co miesiąc lub co tydzień określonej kwoty, która bez złożenia wypowiedzenie, naliczana jest automatycznie.

Dlatego o wiele bardziej atrakcyjnym, a zarazem skuteczniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług jednego z zaufanych serwisów internetowych, takich jak np. i-mobi.pl. Po pierwsze namierzenie telefonu jest niezwykle prostym, a zarazem szybkim działaniem, którego efektem jest określenie pozycji komórki z dokładnością do 1 metra. W celu uzyskania takiej informacji należy wpisać numer np. dziecka, a system przy użyciu nadajników BTS wskaże na jego położenie na mapie. Tego typu usługa opiera swoje działanie o moduł GPS, wobec czego nie ma konieczności dokupowania dodatkowych urządzeń lokalizujących.

Jak to działa? Wystarczy zarejestrować się w systemie, a następnie dokonać instalacji aplikacji na telefonie, którego położenie pragniemy monitorować. Jak już zostało wcześniej wspomniane - nie będzie ona widoczna na ekranie smartfona. Po dokonaniu wpłaty usługa jest aktywna przez miesiąc, ale nie naliczana automatycznie, dlatego w  dowolnej chwili można z niej zrezygnować.

Gdy kolejna godzina mija, a Twoje dziecko nadal nie odbiera telefonu, zamiast czekać w nerwowej atmosferze, warto sprawdzić czy jego zdrowiu i życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Namierzanie telefonu to doskonały sposób, aby przeciwdziałać groźnym sytuacjom i być spokojnym o los swoich najbliższych osób.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać