Głównym zadaniem kosmetyków detailingowych jest pomoc właścicielowi samochodu w odpowiedniej pielęgnacji jego pojazdów. W nowoczesnych samochodach do wyposażenia wnętrza i nadwozia używa się różnych materiałów, które prędzej czy później się zużywają. Dotyczy to zwłaszcza pojazdów eksploatowanych na obszarach miejskich.

Profesjonalne kosmetyki detailingowe - do czego służą?

Detailing pomoże ci przywrócić wygląd auta do pierwotnego stanu. Przy właściwym użyciu kosmetyków elementy wewnętrzne i zewnętrzne będą wyglądały jak nowe. W sklepach samochodowych można znaleźć wiele produktów przeznaczonych do detailingu. Produkty te można podzielić na trzy duże grupy.

Pierwsza grupa obejmuje różne narzędzia przeznaczone do obróbki lakieru. Z ich pomocą kierowcy dbają o wygląd zewnętrzny swojego pojazdu. W tej grupie znajdują się różne pasty, środki czyszczące, suszarki, konserwanty, woski, pasty i wiele innych. Kolejna grupa produktów detailingowych przeznaczona jest do pielęgnacji wnętrz samochodów. Są to różnego rodzaju szampony, odżywki, odświeżacze, zapachy itp.

Trzecia grupa to produkty, które pomagają zadbać o być może najważniejszy element samochodu, czyli jego silnik. W tej grupie znajdują się substancje, które pozwalają umyć i odnowić silnik, oczyścić go z osadów i rdzy powstałej podczas długotrwałej eksploatacji.

Zabiegi, które zostaną wykonane za pomocą tych narzędzi, pomogą nie tylko przywrócić atrakcyjność samochodu, ale także wydłużyć jego żywotność.

Ręczne mycie auta pozwala dotrzeć do wszystkich zakamarków oraz delikatnie i co najważniejsze bezpiecznie pozbyć się niemal każdego rodzaju zabrudzeń. Szampon samochodowy to zdecydowanie najbardziej podstawowy kosmetyk, którego będziesz potrzebować do mycia samochodu. Przy wyborze nie należy brać pod uwagę koloru i zapachu. Ważna jest konsystencja i jakość pianki, aby dobrze przylegała do powierzchni i nie spływała zbyt szybko.

Mikrofibra to syntetyczny materiał składający się z mikrowłókien, których grubość jest wielokrotnie mniejsza niż np. bawełny. Ich struktura sprawia, że aplikatory i chusteczki charakteryzują się bardzo wysoką chłonnością i równie dużą trwałością. Aplikator z mikrofibry to idealne akcesorium do nakładania uszczelniaczy, wosków i innych kosmetyków. Dużym problemem jest czyszczenie trudno dostępnych miejsc, takich jak wnęki na kratki czy otwory wentylacyjne. Pędzle detailingowe nadają się do tego typu zadań. W praktyce przypominają zwykłe pędzle. Mają jednak długie i cienkie włosie oraz twardą końcówkę, dzięki czemu nie ma ryzyka pozostawania włosów na czyszczonej powierzchni.

Kosmetyki samochodowe

Chemical Guys - profesjonalne kosmetyki samochodowe

American Chemical Guys Lab zostało założone w Los Angeles w południowej Kalifornii ponad 40 lat temu. Dziś jest to marka o światowej rozpoznawalności, tworząca linię ponad 600 pozycji profesjonalnych kosmetyków samochodowych i chemii samochodowej. W ofercie firmy znajdziemy między innymi:

  • Szampony samochodowe.
  • Woski.
  • Materiały ścierne.
  • Środki do czyszczenia karoserii.
  • Produkty do wnętrz pojazdów.
  • Akcesoria do detalowania.

Kosmetyki samochodowe Chemical Guys znajdziesz na stronie sklepu sklep.motogo.pl

Chemical Guys to znana na całym świecie firma specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości chemii samochodowej. Liczne analizy i badania wykazały, że Chemical Guys jest światowym liderem, jeśli chodzi o produkty niezbędne w pielęgnacji samochodów. Właścicielom samochodów trudno się obejść bez mycia, czyszczenia, polerowania, a tym samym środków ochronnych, które znacznie ułatwiają eksploatację i konserwację auta. Kosmetyki samochodowe pomagają w utrzymaniu prawidłowego wyglądu samochodu i chronią go przed różnego rodzaju czynnikami. Korzystanie z profesjonalnych narzędzi jest nie tylko modne, ale wręcz niezbędne.

Kosmetyki myjące do samochodów to produkty do mycia i czyszczenia szyb, tapicerki, silnika i innych części. Należy wybrać produkt w zależności od powłoki, na której zostanie zastosowany. Szampony samochodowe to jeden z najpopularniejszych i najbardziej potrzebnych produktów w arsenale pasjonatów motoryzacji. W ofercie firmy znajdziemy szampony do czyszczenia żywicy, do matowego wykończenia, do nabłyszczania i inne. Ponieważ szampony są płynne, nie uszkodzą lakieru samochodu.

Polerowanie kosmetyków samochodowych do samochodu nada lakierowi naturalny połysk, zabezpieczy go, a nawet będzie w stanie zamaskować drobne defekty. Przy wyborze profesjonalnych kosmetyków kluczowy powinien być wiek maszyny, ponieważ mieszanki polerskie w swoim składzie mają różne substancje, które działają skutecznie, jeśli są stosowane zgodnie z opisem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać