Czy na pewno wiesz, z jakimi profitami wiąże się posiadanie konta w banku? Sprawdź, jakie możliwości otworzą się przed tobą wraz z założeniem konta w banku.

Usługi bankowe nowej generacji

W ostatnich kilku latach doszło do prawdziwej rewolucji na rynku usług bankowych, a także ogromnej ich popularyzacji. Dziś prawie każdy dorosły Polak posiada konto bankowe, a dzięki wciąż unowocześnianym technologiom niemal codziennie otwierają się przed tobą nowe możliwości. Obsługa i zarządzanie kontem z poziomu telefonu komórkowego, płatności bezgotówkowe, płatności za pomocą smartfona – można tak wymieniać w nieskończoność. Wszystko to jednak ma swój początek przy założeniu pierwszego konta w banku, zazwyczaj jest to konto osobiste, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Otwarcie ROR-u zajmie ci najwyżej kilka chwil, aby tego dokonać, nie musisz nawet wstawać ze swojej kanapy w salonie, więcej czasu należy jednak poświęcić na znalezienie oferty na miarę swoich potrzeb. Rzecz jasna wart to zrobić, gdyż posiadanie konta osobistego wiąże się z wieloma korzyściami – i to na różnych polach.

Konto osobiste – jakie ma mocne strony?

Wciąż wiele osób swoje oszczędności przechowuje w domu. Czasem jest to sejf, innym razem skrytka, a w niektórych wypadkach nawet przysłowiowa skarpeta. Nie jest to jednak najlepszy sposób, gdyż stwarza duże ryzyko utraty środków, czy to podczas kradzieży, czy to w wyniku losowego zdarzenia. Podobnie wygląda to w chwili, gdy nosisz ze sobą dużą ilość gotówki. Twoje środki z pewnością będą znacznie bezpieczniejsze, jeśli wpłacisz je na swoje konto osobiste. Dzięki temu są one chronione i to na kilku polach, nawet jeśli ktoś ukradnie twoją kartę, raczej z niej nie skorzysta bez PIN-u, poza tym możesz ją natychmiast zastrzec i unieważnić. To nie wszystko z zakresu bezpieczeństwa twoich pieniędzy – środki zgromadzone na koncie osobistym są także chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty 100 000 euro. Zakładając konto w banku i przekazując na nie pieniądze, okazujesz zaufanie tej instytucji, która nie ma zamiaru cię zawieść.

Argumentów zachęcających do otwarcia rachunku w banku jest więcej. Konto osobiste pozwoli ci na lepsze i wygodniejsze zarządzanie swoim budżetem. Łatwo sprawdzisz historię wpływów i wydatków, możesz także generować raporty dotyczące swoich finansów, dzięki czemu dowiesz się, na co wydajesz najwięcej. To świetny krok do rozpoczęcia efektywnego oszczędzania. Ponadto poprzez bankowość elektroniczną możesz opłacić rachunki, inwestować na giełdzie czy złożyć wniosek o dofinansowanie z programu 500+.

Konto osobiste często jest niezbędne do zaciągnięcia kredytu, może również pomóc ci w uzyskaniu lepszych warunków w postaci mniejszego oprocentowania lub dłuższego czasu spłaty. A to wciąż tylko niektóre z zalet posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Pamiętaj przy tym, że o ile otwarcie konta zajmuje tylko chwilę, to zaleca się dokładny przegląd dostępnych ofert, aby dokonać najlepszego wyboru.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać