​Kupiłeś produkt przez Internet, ale z jakichś względów nie spełnia on Twoich wymagań? Zgodnie z prawem możesz odstąpić od umowy i go oddać. Jak najwygodniej to zrobić? W tym tekście wyjaśniamy, jak zwrócić paczkę w paczkomacie!

Jak zwrócić paczkę w paczkomacie przez SzybkieZwroty?

InPost współpracuje z wieloma przedsiębiorcami z branży e-commerce, dlatego stworzył wyjątkowo wygodną usługę o nazwie SzybkieZwroty. Dzięki niej da się możliwie najłatwiej i najsprawniej oddać zakupione produkty do sklepu. Jak zwrócić paczkę w paczkomacie?

1. Wypełnić formularz zwrotu

W formularzu umieszczonym na stronie szybkiezwroty.pl, należy uzupełnić wszystkie dane dotyczące zamówienia, a także wybrać sklep, do którego chce się oddać produkt.

2. Odebrać potwierdzenie i kod

Po chwili otrzymuje się SMS i e-mail, dzięki którym można nadać paczkę w Paczkomacie.

3. Przygotować paczkę do wysyłki

Jeśli odsyła się produkt w tym samym pudełku, należy usunąć starą etykietę. Na kartoniku trzeba umieścić kod zwrotu.

4. Nadać paczkę w Paczkomacie

Na ekranie Paczkomatu trzeba wybrać opcję „Chcę wysłać paczkę”, a następnie podać kod zwrotu. Skrytka otworzy się automatycznie, dlatego wystarczy włożyć do niej przesyłkę oraz zamknąć drzwiczki.

Ile ma się czasu na zwrot paczki w paczkomacie?

Konsumenci zgodnie z prawem mają 14 dni na odstąpienie od umowy zakupu produktów nabytych za pośrednictwem Internetu. Jeśli zrobią to w tym terminie, zyskują kolejne 14 dni na odesłanie produktu. Wiele sklepów wydłuża jednak ten okres, dlatego warto zapoznać się z regulaminem. Zwrot paczki w paczkomacie musi natomiast nastąpić w ciągu 72h po wygenerowaniu kodu.

Jak nadać zwrot paczki w paczkomacie przez SzybkieNadania?

Nie wszystkie sklepy online obsługują SzybkieZwroty z InPost. Nie oznacza to jednak, że w takiej sytuacji nie można dokonać zwrotu paczki w paczkomacie. Świetną alternatywą są równie proste SzybkieNadania. Aby oddać w ten sposób przesyłkę, należy:

  1. Wejść na stronę InPost (inpost.pl/SzybkieNadania).
  2. Wypełnić formularz.
  3. Podać dane swoje oraz odbiorcy.
  4. Zaakceptować regulamin, opłacić przesyłkę przelewem online i wydrukować etykietę.
  5. Przygotować paczkę do wysyłki i zanieść ją do wybranego Paczkomatu.
  6. Zeskanować kod, włożyć paczkę do skrytki oraz zamknąć drzwiczki. 

Jeśli nie ma się pewności, czy zwrot paczki w paczkomacie rzeczywiście będzie najbardziej opłacalny, warto najpierw porównać wszystkie dostępne możliwości za pośrednictwem specjalnej platformy wysyłkowej. Wyjątkowo intuicyjna w obsłudze jest Apaczka.pl, założona przez firmę działającą na rynku już od ponad 10 lat. Oferuje także usługi dla przedsiębiorców z branży e-commerce, aktywnie wspierając rozwój ponad 160 tysięcy klientów. Dzięki niej można wygodnie zarządzać umowami z przewoźnikami, w tym też tymi podpisanymi z InPostem.

Więcej informacji na temat platformy oraz pełną ofertę usług sprawdzisz na: https://www.apaczka.pl/.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać