Ten dylemat dotyka bardzo wiele osób. Spotyka nas bowiem wiele spraw wymagających konsultacji prawnej. Dlatego jeśli również zastanawiasz się nad konsultacją z prawnikiem – koniecznie przeczytaj poniższy tekst!

Znajdź sprawdzoną kancelarię prawną

Aby być pewnym skuteczności wybranego adwokata, dobrze jest wybrać sprawdzoną i renomowaną kancelarię. Kancelarie w swojej okolicy znaleźć możesz w bardzo prosty i szybki sposób. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce np. adwokat Katowice, aby otrzymać najtrafniejsze wyniki wyszukiwania.

Wybraną kancelarię sprawdź w Internecie – zapoznaj się z opiniami innych osób (ale pamiętaj też, że negatywne komentarze często pisze konkurencja!), a przede wszystkim odwiedź stronę internetową kancelarii. Dowiesz się z niej w jakim zakresie prawa specjalizuje się dana kancelaria – nie wszystkie bowiem świadczą porady prawne ze wszystkich zagadnień prawa! Wiele kancelarii specjalizuje się w wybranej dziedzinie – prawie pracy lub prawie rodzinnym.

Cechy dobrego prawnika

Wydaje się, że praca prawnika to tylko wieloletnie studiowanie kruczków prawnych i kodeksów. I w zasadzie jest to prawdą – ale tylko połowiczną. Dobry prawnik to nie tylko specjalista w swojej dziedzinie, ale przede wszystkim człowiek! Dlatego jedną z głównych cech powinna być empatia i chęć niesienia pomocy innym.

Prawnik powinien być empatyczny, ponieważ wiele spraw, które do niego trafiają dotyczy delikatnych spraw klienta. Rozwody i podziały majątku wywołują wiele emocji przez co klientowi trudno jest skupić się na skutecznym działaniu. Dlatego adwokat powinien być czujny, nie mieć problemów z komunikacją oraz na bieżąco informować klienta o przebiegu jego spraw.

Kancelaria prawna blisko ciebie

Dobrze, aby wybrana przez nas kancelaria adwokacka miała swoją siedzibę w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Standardem jest, że w trakcie pojawia się dużo dodatkowych ważnych i nagłych spraw wymagających omówienia ich z adwokatem.

W sieci znajdziemy wiele kancelarii oferujących współpracę przez Internet – ale nie doradzamy takiego rozwiązania. Trudno jest na odległość zrozumiale przedstawić  sedno sprawy, a fotografowanie ogromu zebranej dokumentacji zajmuje dużo czasu.

Zatem jeśli mieszkamy np. w Katowicach –to lepiej aby naszymi sprawami zajęła się kancelaria adwokacka w Katowicach właśnie. Będziemy wówczas mieć pewność, że adwokat dotrze na umówione z nami spotkanie na czas a także bez problemu będzie reprezentował nas w sądzie w trakcie rozprawy rozwodowej czy rozprawy dotyczącej podziału majątku.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać