Jest ono szeroko stosowane w przemyśle, ma niską barierę wejścia, jest praktyczne i ma długą historię. Inwestowanie w srebro ma wiele zalet. Jak sprawić, by było opłacalne?

Srebro było i nadal jest szeroko wykorzystywane przez ludzi. Już tysiące lat temu było używane jako waluta, a także jako element biżuterii. Znajduje zastosowanie w medycynie, przemyśle motoryzacyjnym i fotografii. Ten metal szlachetny może być również wykorzystywany jako aktywo inwestycyjne. Jego powszechne zastosowanie w przemyśle daje mu solidne podstawy wartości.

Dywersyfikacja ryzyka jest sposobem na dywersyfikację

Podczas gdy złoto jest najbardziej popularnym alternatywnym zabezpieczeniem majątku, inwestowanie w srebro może być również dobrą opcją. Historia srebra jest jednym z najlepszych powodów do inwestowania. To właśnie srebro było najczęściej używane do produkcji monet, a nie złoto. Nie ma cyberzagrożeń, które czynią inwestycje niematerialne podatnymi na zagrożenia. Srebro jest jedyną rzeczą, która za nią stoi. Srebro jest dobrem namacalnym. Łatwo jest kupić srebro, ponieważ jest tak tanie. Inwestorzy docenią również łatwość jego sprzedaży.

Inwestowanie w srebro jest świetną opcją dywersyfikacji ryzyka inwestycyjnego. Inwestycja ta wiąże się z podatkiem. Pamiętaj, że srebro traci 23%, gdy jest kupowane na początku, ponieważ podatek jest bardzo wysoki.

Sztabki i monety

Srebrne sztabki są najpopularniejszym sposobem inwestowania w fizyczne srebro. Sztabki srebra mają realną wartość, w przeciwieństwie do papierów wartościowych, które potwierdzają jedynie posiadanie określonej ilości srebra. Na Allegro są one dostępne już za 96 zł. Można nabyć np. serię poświęconą Konstytucji RP. Jest to seria wykonana ze srebra próby 999 o wadze 1 uncji każda. Każda sztabka jest wybita stemplem lustrzanym. Znajdziesz tu również sztabki z "Drogi Krzyżowej", na których widnieją wizerunki zwierząt i miast w Polsce.

Przed zakupem takiego produktu należy znaleźć godnego zaufania sprzedawcę i sprawdzić akredytacje. Warto również śledzić ceny srebra, aby mieć pewność, że wybieramy najlepszy moment na jego zakup.

Monety bulionowe, znane również jako monety inwestycyjne, są popularnym aktywem inwestycyjnym. Jedną z nich jest Kangur Australijski, który produkowany jest przez Perth Mint, jedną z najbardziej prestiżowych mennic na świecie. Zakup kosztuje około 90 zł. Inne popularne srebrne monety inwestycyjne to Amerykański Orzeł, Kanadyjski Liść Klonowy oraz Wiedeńscy Filharmonicy. Tę ostatnią monetę bije Mennica Stanów Zjednoczonych, która może się pochwalić, że jest wykonana z lokalnie pozyskiwanego kruszcu. Jedna taka moneta kosztuje tyle samo co australijski kangur. Sprawdzone oferty srebrnych sztabek znajdziesz na stronie mennica-krakowska.pl

sztabki srebra

Dodatki, które są pomocne

Warto pamiętać, że sztabki srebra i monety bulionowe są bardziej opłacalne niż inwestycje w biżuterię. Wynika to z faktu, że każdy srebrny złom, taki jak srebrne kolczyki, naszyjniki, pierścionki czy bransoletki, jest wart tej samej ceny. Są to często wyroby srebrne o niższej próbie.

Specjaliści zalecają, aby monety bulionowe przedkładać nad monety kolekcjonerskie, ponieważ ich wartość numizmatyczna może być trudna do określenia. Są one lekkie i dlatego wymagają przestrzeni magazynowej do przechowywania dużych ilości inwestycji.

Warto zakupić produkty, które pomogą Ci w przechowywaniu i konserwacji fizycznego srebra, jeśli zdecydujesz się na jego zakup. Potrzebne będą płyny czyszczące, ściereczki i rękawiczki bawełniane, kapsle do monet, probówki, wagi numizmatyczne, pincety numizmatyczne oraz rękawiczki bawełniane. Można również zakupić myjki ultradźwiękowe.

Srebrny kruszec może pomóc chronić Twoje oszczędności przed spadkiem wartości pieniądza i jest idealną inwestycją dla tych, którzy nie mają zbyt wielu oszczędności. Srebrne sztabki i monety mają niezaprzeczalne walory estetyczne. Warto się w nie zaopatrzyć, jeśli nie masz czasu. Srebro jest drugim po złocie surowcem pod względem tempa kurczenia się jego zasobów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać