​Jak podłączyć soundbar?

Soundbary to niezwykle popularne urządzenia, które w ostatnim czasie cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem wśród użytkowników. Niektórzy wciąż jednak nie wiedzą dokładnie, czym jest tego typu sprzęt. Otóż soundbary to nic innego jak zewnętrzny zestaw głośników, który docelowo podłącza się do telewizora, aby wzmocnić odtwarzanie dźwięku. Choć dzisiejsze telewizory nierzadko powalają na kolana swoimi parametrami graficznymi, a obraz jest pełen detali i barw, to niestety w przypadku dźwięku rzadko kiedy wygląda to tak różowo. Warto dodać, że soundbary możesz też połączyć np. ze smartfonem lub innym urządzeniem mobilnym.

Najprostsze modele soundbarów mają zaledwie dwa wbudowane głośniki – to wersja ekonomiczna, z pewnością jednak poczujesz różnicę w stosunku do dźwięku odtwarzanego za pomocą telewizora. Z drugiej strony urządzenia z wyższej półki mogą mieć aż kilkanaście głośników – część z nich jest wtedy wbudowana, pozostałe to natomiast głośniki wolnostojące. Zewnętrzny sprzęt auto nie zajmuje wiele miejsca i jest prosty w obsłudze. Równie łatwy jest jego montaż, warto jednak wskazać kilka podstawowych informacji i odpowiedzieć na pytanie, jak podłączyć soundbar.

Jak połączyć soundbar z telewizorem?

W XXI wieku wszystkie technologie mają ze sobą kilka punktów wspólnych – jednym z nich jest stosowanie łatwych i intuicyjnych rozwiązań. Dlatego nie dziwi fakt, że podłączanie soundbara nie powinno Ci sprawić żadnych trudności, a w wielu przypadkach dokonasz tego zupełnie samodzielnie i bez żadnych wskazówek. Poniżej przedstawiamy jednak krótki poradnik, jeśli napotkałbyś jakiekolwiek problemy.

Jak podłączyć soundbar? Zasadniczo można to zrobić na dwa sposoby – za pomocą kabla i bezprzewodowo. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się druga z wymienionych metod. W ten sposób oszczędzasz miejsce w mieszkaniu, nie musisz podłączać kabli ani starannie ukrywać ich za meblami lub za pomocą specjalnych listew. Bezprzewodowe podłączanie soundbara odbywa się poprzez Wi-Fi lub łączność Bluetooth. Zależnie od wybranej metody w pierwszej kolejności musisz sparować soundbar oraz telewizor tak, aby mogły ze sobą współpracować. Następnie w ustawieniach telewizora wybierz odpowiednie źródło dźwięku, by cieszyć się w pełni każdym seansem. Prawda, że proste?

Jak połączyć soundbar z telewizorem przewodami? Tu do Twojego wyboru są kable HDMI i kable optyczne. Kabel HDMI praktycznie zawsze znajduje się w zestawie z soundbarem, natomiast kabel optyczny należy dokupić samodzielnie. Podłączenie w obu przypadkach odbywa się w podobny sposób – musisz znaleźć odpowiednie gniazda w soundbarze i telewizorze, a następnie ustawić odpowiednie źródło sygnału i zmienić ustawienia dźwięku w telewizorze. Całość nie zajmie więcej niż kilka minut, zatem zaledwie kilka chwil dzieli Cię od możliwości skosztowania rozrywki na zupełnie nowym poziomie – dzięki doskonałej jakości dźwięku.

Już wiesz, jak podłączyć soundbar. Jeśli jednak podczas połączenia soundbara z telewizorem pojawiłyby się jakiekolwiek problemy, najlepiej skorzystaj z instrukcji producenta lub skontaktuj się z serwisem. W miarę możliwości zalecamy wybieranie sprzętu znanych i renomowanych marek, jak np. Samsung. W ten sposób nie tylko zyskujesz produkty lepszej jakości, ale w przypadku jakichkolwiek trudności lub usterek możesz liczyć na szybką i fachową pomoc.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać