Wpisujesz numer telefonu do określonego miejsca na stronie, a po chwili pokazuje ci się dokładna lokalizacja telefonu. Pulsujący punkcik dokładnie wskazuje gdzie znajduje się jego właściciel. Już wiesz, że syn jest faktycznie na zajęciach dodatkowych w szkole, mąż jest w pracy tak, jak zapowiedział. Ukochana faktycznie poszła na zakupy, a babcia jest bezpieczna w swoim domu. Brzmi bardzo pięknie, prawda? Ale niestety – nie jest możliwe. Namierzanie telefonu w 100% bez wiedzy właściciela po prostu nie jest możliwe. Dlaczego?

„Zapłać nam i podaj numer telefonu. Sprawdzimy lokalizację bliskiej ci osoby tylko za pomocą numeru”

Czyli innymi słowy – pic na wodę. Nie mamy możliwości sprawdzania położenia telefonu komórkowego jedynie za pomocą podania numeru telefonu. To działanie, które jest zarezerwowane dla służb specjalnych i policji. To oni w ten sposób namierzają położenie konkretnych osób. Jeśli jakaś strona oferuje wam takie działanie, to znaczy, że zależy jej tylko na jednym – aby cię nabrać i zarobić na twojej naiwności. Nikt poza służbami nie ma odpowiedniego oprogramowania do tego, żeby to zrobić. Jeśli wpiszesz dany numer telefonu – będziecie musieli słono zapłacić. Zaraz wasz rachunek zostanie obciążony niemałymi kosztami. A można to zrobić znacznie lepiej i przede wszystkim – to rozwiązanie faktycznie zadziała.

Jak to rozwiązać, by faktycznie było skuteczne?

Namierzanie telefonu komórkowego najbardziej skuteczne będzie, jeśli znajdziecie taki serwis, który zaproponuje wam zainstalowanie aplikacji na telefonie, który chcecie śledzić i który umożliwi wam dostęp do panelu, chociażby tak, jak znajduje się na stronie https://www.i-mobi.pl/jak-namierzyc-telefon-bez-wiedzy-wlasciciela. To działanie co prawda wymaga dotarcia do telefonu, który chcemy śledzić, ale aplikacja działa w 100% w tle, więc nie informuje użytkownika o tym, że pobrano jakiekolwiek jego dane na temat położenia i że przesłano je do specjalnego panelu. Wszystko działa tutaj w oparciu na GPS i dostęp do Internetu – podaje nam konkretne położenie, z dokładnością do kilku metrów, z oznaczeniem na mapie. Dodatkowo można również podejrzeć SMS-y i historię połączeń, która wychodziła z tego telefonu. Rozwiązanie może nieco trudniejsze niż jedynie podanie numeru telefonu, ale na pewno dużo bardziej skuteczne.

Czasami lokalizowanie danej osoby proponuje operator sieci komórkowej, ale wtedy właściciel danego numeru musi wyrazić na to zgodę. W innym przypadku nie zostaną nam udostępnione żadne informacje o położeniu właściciela.

Nie zastanawialibyśmy się nad tym, czy warto zdecydować się na taką usługę. Naszym zdaniem – bardzo. Pomoże zlokalizować skradziony lub pozostawiony gdzieś telefon, dopilnować tego gdzie są dzieci, a także sprawdzić czy pracownicy wykonują swoje obowiązki w określonym miejscu, kiedy nie ma nas w firmie. Wszystko jak na tacy.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać