Franczyza to stary sposób prowadzenia działalności, jednak dopiero w erze globalizmu zyskał on na znaczeniu. Odkryj, ile możesz zarobić i czy warto poświęcić się działalności franczyzowej w 2020 roku.

Rok zaskoczeń – koronawirus to tragedia dla wielu rynków, czas na zmianę taktyki

Ze względu na pandemię koronawirusa, wiele dziedzin przemysłu przez lata będzie odczuwać skutki niespodziewanego kryzysu. Chcemy zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe w tym czasie, więc zaczynamy rozglądać się za nowymi możliwościami. Niewątpliwie jedną z nich jest możliwość pracy jako franczyzobiorca. Franczyza to system, w którym samodzielne byty współpracują ze sobą, by maksymalizować zysk. Jednym z nich jest franczyzodawca – osoba, która udziela nam dostępu do swojej marki, swoich produktów i przede wszystkim do swojej renomy. Z drugiej strony mamy franczyzobiorcę, którego główną rolą jest sprzedawanie usług z oferty franczyzodawcy. Jak jednak jest generowany zysk i dlaczego ten system jest tak powszechnie wykorzystywany w XXI wieku? Sprzedawca nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda lokalny rynek, potrzeby miejscowych konsumentów i jaki jest sposób, by je zaspokajać. Franczyzobiorca, jako czynny członek społeczności, bardzo dobrze rozumie te kwestie. Do tego franczyzodawca ma dużo większy potencjał finansowy, dostęp do sieci logistycznej, jest także graczem rozpoznawalnym na rynku. Symbioza w tym wypadku jest niezwykle opłacalna dla obydwu stron. Przyjrzyjmy się jednej z najbardziej znanych franczyz w Polsce. Na naszym celowniku znajduje się franczyza Żabka.

Żabka franczyza 2019 – czy warto?

W roku 2019 mieliśmy do czynienia z rozwojem sieci Żabka. Jest to sklep, który charakteryzuje się bardzo bogatą ofertą. Możemy w nim skorzystać z usług pocztowych, kupić kawę, zjeść ciepły posiłek oraz zrobić zakupy. Franczyza Żabka w 2020 roku zyskała jednak zupełnie nowy wymiar. Współpracując z siecią, nowy franczyzobiorca może zarobić nawet 16 000 zł netto. To bardzo wysoka kwota, biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową w Polsce. Udane poprzednie lata, skutkowały umocnieniem pozycji marki. Dziś rozpoznawalna jest ona przez znaczącą większość Polaków, cieszy się zaufaniem, a produkty dostępne na jej półkach doceniane są przez konsumentów.

Aby zostać franczyzobiorcą sieci Żabka, trzeba wykazywać się pewnymi cechami, predyspozycjami w kierunku zarządzania zespołem. Szczególnie istotne cechy przypisane mają osoby ambitne, które posiadają wolę rozwoju i wspierania lokalnej społeczności za pomocą różnorodnych usług. Żabka stawia na osoby energiczne, młode duchem, które są w stanie budować renomę marki i utrzymywać wysoki poziom usług. To właśnie takie osoby będą zarabiać wcześniej wspomniane 16000 zł netto przez pierwszy rok prowadzenia działalności. Jest to wynagrodzenie miesięczne. Franczyza Żabka 2019 rok zanotowała jako bardzo udany, tym samym w 2020 może rozszerzyć swoją ofertę dla osób, które pragną utrzymywać wysokie zarobki w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

Franczyza Żabka – 16 000 złotych netto na start – oferta trudna do przebicia

Bycie franczyzobiorcą nie jest łatwym zadaniem. Dlatego sieć udostępnia nam wiele materiałów, kursów, porad ekspertów, byśmy sobie z nim poradzili. Franczyza Żabka, zanim przystąpimy do zarządzania naszą placówką, skupia się wokół wyedukowania nas. Możemy więc nabyć wiele przydatnych informacji, które w przyszłości stanowić będą istotny wpis do CV. Franczyza Żabka jednocześnie otwiera nowe możliwości, które warto wykorzystać, szczególnie że nadchodzi trudny okres dla wielu rynków.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać