Coraz więcej osób decyduje się na współpracę z firmą Żabka. Czy franczyza tam ma sens? Pora znaleźć odpowiedzi na najpopularniejsze pytania.

Układ franczyzowy – bardzo istotny z punktu widzenia rynku XXI wieku

Franczyza nie jest innowacją – nie oszukujmy się. Już w późnym średniowieczu możemy doszukać się podobnych układów. Jednakże to właśnie XX i XXI wiek stworzyły realia, w których franczyza jest niesamowicie skuteczna. Dziś biznes to przede wszystkim układ współpracy. Nie tworzy się wielkich marek, siedząc na stosie pieniędzy. Trzeba wyjść do ludzi i zapytać ich o codzienność, o trudności życiowe, o sposoby rozwiązania ich potrzeb. Coraz częściej mówi się o koncepcji CSR – biznesu odpowiedzialnego społecznie. Jest to szlachetna idea, ale głównie nastawiona na zwiększenie sprzedaży. Podobnie działa franczyza. Dzięki możliwości wspólnego działania dużej marki i lokalnego sprzedawcy można osiągać niesamowite rezultaty. Franczyzy to dwa główne człony: franczyzodawca – firma, często duża, która decyduje się udostępnić swoje zasoby, oraz franczyzobiorca – osoba, która prowadzi placówkę dużej firmy i czerpie z tego tytułu korzyść majątkową. Franczyza dla wielu osób to wciąż czarna magia. Dlatego postaramy się omówić ją w kontekście firmy Żabka. Franczyza Żabka to coraz popularniejszy sposób na prowadzenie działalności. Warto dowiedzieć się na jej temat jak najwięcej.

Co otrzymuje jako franczyzobiorca – Franczyza Żabka w praktyce

Franczyzobiorca czerpie korzyść majątkową na podstawie rezultatów sprzedażowych, spełnienia norm jakościowych oraz skuteczność w działaniu. Franczyza Żabka w przypadku nowych franczyzobiorców oferuje im na start 16 000 złotych netto miesięcznie. Jest to dochód gwarantowany, jednak zależny od kilku kwestii.

Czy Franczyza Żabka się opłaca?

Franczyza Żabka jest siecią, która wiele lat temu na stałe zapisała się w polskim krajobrazie. Współpraca z nią to w gruncie rzeczy współpraca z dużym graczem, który bardzo stabilnie radzi sobie na rynku. Czy się opłaca – każdy musi to sam ocenić. Z pewnością korzyść z prowadzenia lokalu takiego typu jest tym wyższa, im lepiej sobie radzimy jako lider.

Żabka Franczyza – koszt prowadzenia działalności

W przypadku Żabki bardzo trudno jest oszacować koszt prowadzenia działalności. Wynika on ze zmiennych – np. kluczowej na etapie planowania lokalizacji sklepu.

Żabka Franczyza – koszt kursów

Jeśli zdecydujesz się na zostanie franczyzobiorcą Żabki, możesz wziąć udział w szkoleniach, które przystosują do pełnienia funkcji zarządcy sklepu. Nie ma potrzeby opłacania innych kursów. Mogą się one okazać pomocne przy rekrutacji, jednak nie są obowiązkowe.

Żabka Franczyza – jakich kandydatów szuka sieć?

Sieć Żabka szuka osób przedsiębiorczych, które mają wolę rozwoju. Aktywni, młodzi (lub przynajmniej młodzi duchem), przedsiębiorczy – to model franczyzobiorców idealnych. Jeśli masz jakąś z tych cech, warto zainteresować się współpracą z marką.

Franczyza Żabka – dostawy produktów do sklepu

Jeśli współpracujesz z siecią Żabka, wystarczy, że zamówisz odpowiednie produkty, a zostaną one dostarczone. Jeśli zauważasz deficyt danych artykułów lub duże zainteresowanie jakimś konkretnym, możesz liczyć na pomoc.

Żabka – praca jako franczyzobiorca czy jest trudno?

„Ciężkość” pracy w sieci Żabka jest pojęciem względnym. Przeważnie, jeśli jesteś osobą, która wykazuje naturalne zdolności przywódcze i chce się rozwijać – praca wynagrodzi ci zaangażowanie. Poczucie budowania czegoś – w tym wypadku sklepu – zdecydowanie dowartościowuje człowieka.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać