Jeszcze kilka lat temu przygotowanie etykiet, którymi oznacza się produkty, trzeba było zlecić firmie zewnętrznej. Łączyło się to z większymi kosztami i czasem oczekiwania. Dzisiaj można samemu przygotować potrzebne oznaczenia, dzięki różnego rodzaju drukarkom etykiet. Te niepozorne urządzenia mogą ułatwić pracę w biurze, sklepie czy fabryce. 

W zależności od tego, jak duże jest nasze zapotrzebowanie na etykiety, możemy wybierać pomiędzy wieloma modelami drukarek. Warto przed zakupem zapoznać się z tym, jak działają i czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje tych urządzeń. 

Do czego służy drukarka etykiet?

Przede wszystkim drukarki używa się do przygotowania etykiet, kodów kreskowych czy innych oznaczeń, których potrzebujemy w naszej pracy. Jest to urządzenie, które pozwoli Ci szybko i łatwo zidentyfikować oraz oznaczyć poszczególne produkty. Tego typu sprzęty różnią się od klasycznych drukarek, które możemy znaleźć w domu lub biurze, ponieważ działają wykorzystując technologię druku termotransferowego.

Na czym polega technologia termotransferowa w drukarkach etykiet?

W tym przypadku nie potrzebujemy żadnego rodzaju tuszu. Wydruk tworzy się poprzez podgrzewanie pigmentu, który znajduje się na taśmie termotransferowej. Głowica odpowiadająca za drukowanie nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, a następnie uwalnia pigment z taśmy termotransferowej i nanosi go na powierzchnię etykiety lub kodu kreskowego. Zaleca się drukarki do etykiet, które wykorzystują technologię termotransferową, kiedy chcemy stosować ją w warunkach przemysłowych. Tego typu urządzenia są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy ścieranie. 

Drukarka etykiet Dymo Rhino Pro

Jakie są rodzaje drukarek etykiet? 

Urządzenia wykorzystujące technologię termotransferową to doskonały wybór, ale dostępne są również inne rodzaje drukarek. Drukarki termiczne, podobnie jak termotransferowe, nie wykorzystują tuszu. Do wydrukowania etykiet i oznaczeń potrzeba jedynie specjalnego papieru. Głowica pod wpływem temperatury działa na specjalny papier, wykorzystując właściwości zaczernienia. Dzięki temu powstają tzw. etykiety termiczne. 

Nowoczesne rozwiązania w drukarkach etykiet - Lobos 

Nie tylko zmienia się technologia, którą wykorzystują drukarki etykiet, ale też ich wygląd i funkcjonalność. Obecnie dostać można bardzo poręczne drukarki, które mimo małych rozmiarów są wydajne i odporne na uszkodzenia. Dodatkowo wyposażone są w porty USB, dzięki czemu można pożegnać się z dużymi i niewygodnymi adapterami oraz bateriami. Również pod względem wizualnym drukarki etykiet znacznie się różnią. Aktualnie możemy spotkać się z urządzeniami, które nie tylko tworzą jakościowe oznaczenia, ale dodatkowo wyróżniają się niebanalnym designem, dzięki czemu będą doskonale prezentować się zarówno w biurze czy sklepie. 
Drukarki etykiet to łatwe w obsłudze sprzęty, które z pewnością umilą pracę na co dzień. Pozwolą zaoszczędzić czas, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, doskonale będą się prezentować w biurze. 

Więcej na sklep.lobos.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać