Imprezy integracyjne w firmach to kontrowersyjny temat. Cześć pracowników szczerze ich nienawidzi, uważając je za kolejny nudny obowiązek, który w dodatku zajmuje czas, który mogliby przeznaczyć na życie prywatne. Inni natomiast uważają, że to jeden z ciekawszych bonusów, jakie może zaoferować pracodawca. Co ciekawe, osoby z pierwszej grupy łatwo mogą znaleźć się w drugiej – negatywna ocena imprez integracyjnych wynika zwykle z błędów w ich organizacji. Przede wszystkim nie mogą być one zbyt częste, bo istotnie przestają być atrakcją, a stają się obowiązkiem. Poza tym udany event firmowy musi integrować pracowników, pozwolić im na robienie czegoś wspólnie, a także być atrakcyjny – dlatego warto zaproponować aktywności, które odbiegają od tego, co uczestnicy już znają.

Interesującym pomysłem jest zorganizowanie firmowej imprezy integracyjnej na strzelnicy. To dla wielu osób może być pierwsza w życiu okazja, by spróbować strzelania z broni palnej. Pojawia się też nutka rywalizacji, która zawsze uatrakcyjnia imprezę. Co ważne, jest to umiejętność na tyle rzadka, że wyniki mogą być zaskakujące i królem celności zostanie zupełnie niewyróżniający się pracownik.

Stereotypowo imprezy integracyjne na strzelnicy są organizowane przede wszystkim dla grup męskich, jednak zachęcam pracodawców, by odważyli się wyjść poza utarte schematy. To mit, że na strzelnicy dobrze bawią się tylko panowie, a kobietom lepiej zorganizować spotkanie z wizażystką. Z doświadczenia wiem, że wiele kobiet nie tylko chętnie bierze udział w aktywnościach strzeleckich, ale też osiąga bardzo dobre rezultaty” mówi pasjonat i trener strzelectwa sportowego i bojowego, Bartosz Zakrzewski, z firmy www.shootingcracow.com/strzelnica. Warto go posłuchać, bo firma ma duże doświadczenie w organizowaniu eventów firmowych. Dysponuje zapleczem do tego typu imprez zlokalizowanym w Krakowie i Białce Tatrzańskiej.

Na strzelnicy Pasternik w Krakowie uczestnicy imprezy firmowej mają do dyspozycji kilkadziesiąt krytych stanowisk do strzelania kulowego na 25 i 50 metrów. Znajduje się tam też oś strzelecka, która stanowi spore wyzwanie nawet dla doświadczonych strzelców. Na terenie obiektu jest też bar oraz wydzielone miejsce na ognisko i grilla.

Jeszcze bardziej rozbudowany jest obiekt w Białce Tatrzańskiej. Strzelnica jest tam położona niedaleko rozbudowanego kompleksu „Zajazd Białczański”, gdzie poza pokojami dla gości hotelowych znajdują się sale konferencyjne, sala koncertowa oraz karczma. Pozwala to na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego z bardziej rozbudowanym programem, gdzie część szkoleniową można połączyć z atrakcjami dla pracowników. Nie zabraknie też wieczornych rozrywek, takich jak biesiada przy ognisku.

Część pracodawców zastanawia się pewnie, czy event firmowy na strzelnicy jest na pewno bezpieczny. Warto podkreślić, że integralną częścią takiej imprezy jest szkolenie dla każdego uczestnika z zasad bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Rzecz jasna nie używa się też ostrej amunicji. Warto też pamiętać, że do strzelania nie zostaną dopuszczone osoby po spożyciu alkoholu, dlatego część sportowa powinna stanowić pierwszy punkt programu – potem można już sobie pozwolić na pyszne jedzenie i trunki przy ognisku.

Ogromną zaletą imprez na strzelnicy jest to, że ich uczestnicy mają możliwość wypróbowania bardzo różnych rodzajów broni – na wyposażeniu są między innymi rewolwery, glocki czy karabiny snajperskie. Szczegółowy program imprezy oraz zakres atrakcji ustalany jest indywidualnie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać